Абдуллу Ібрагімова заарештували на три доби за адмінстаттею після обшуку в Євпаторії – активісти

Затриманого після сьогоднішнього обшуку в Євпаторії в будинку кримських татар Ібрагімових і магазині, що належить цій родині, Абдуллу Ібрагімова, заарештували на три доби за адміністративною статтею. Про це проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії повідомили в громадському об’єднанні «Кримська солідарність».

Адвокати розповіли об’єднанню, що підконтрольний Кремлю Євпаторійський міський суд заарештував Ібрагімова за частиною 1 статті 20.3 Кодексу Росії про адміністративні правопорушення Росії – «пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики чи символіки, схожих з нацистською атрибутикою або символікою до ступеню змішування, чи атрибутики або символіки екстремістських організацій, чи іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами».

Читайте також: Росія: влада відмовилася надати дані про здоров’я фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Газієва – активісти

«Причиною арешту послужило зображення символіки забороненої в Росії партії «Хізб ут-Тахрір», опубліковане на сторінці Ібрагімова в соціальній мережі «ВКонтакте», – пояснили активісти.

За їхніми даними, захист вказував на те, що Ібрагімов на момент розміщення фото перебував в Україні, де ця організація не заборонена. Також адвокати звернули увагу на процесуальні помилки, допущені при складанні рапорту.

«Суд же роз’яснив, що місце перебування Ібрагімова не має значення, адже на момент висунення обвинувачення запис все ще був на його сторінці. Неточності в рапорті ж, на думку колегії, «не впливають на кваліфікацію правопорушення», – додали в «Кримській солідарності».

Читайте також: Фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Бекірову стало зле під час судового засідання – активісти

При цьому адвокат Едем Семедляєв уточнив виданню «Ґрати», що вказаний допис Абдулла Ібрагімов зробив ще 2013 року. За даними видання, Ібрагімов визнав, що розміщував зазначені в адмінпротоколі матеріали, однак це було давно і порушувати законодавство він не мав наміру. Згідно з українським законодавством, дана символіка, як і сама ісламська партія, не заборонені.

Раніше повідомлялося, що в Євпаторії завершився обшук в будинку Алі Ібрагімова, двох його старших синів Мустафу і Абдуллу Ібрагімових російські силовики відвезли в невідомому напрямку.

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя 22 липня повідомила, що почала кримінальне провадження за фактом обшуку російських силовиків у будинку 57-річного Алі Ібрагімова та його 27-річного сина Мустафи Ібрагімова в окупованій Євпаторії.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *