Адвокат: Меджліс можуть визнати «терористичною організацією» в Росії

Адвокат Микола Полозов допускає, що російська влада може визнати Меджліс кримськотатарського народу «терористичною організацією», що спричинить нові масові репресії в окупованому Криму. Про це Полозов заявив в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Крим.Реалії.

«Є досить серйозні побоювання, що російська влада піде далі і замість визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією, вони спробують визнати його терористичною організацією, що може означати новий виток більш масових репресій щодо кримських татар», – сказав Полозов.

На думку адвоката, в разі, якщо Росія піде на цей крок, то «всі кримські татари, які мали відношення до органів національного самоврядування, за аналогією зі «справами «Хізб ут-Тахрір» будуть тільки за показаннями свідків отримувати величезні терміни».

Напередодні Меджліс кримськотатарського народу надав верховному комісару ОБСЄ у справах національних меншин Кайрату Абдурахманову відомості про переслідування і катування кримських татар.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджував, що розмови про порушення прав людини в анексованому Криму – це «вигадка».

П’ять років тому, 29 вересня 2016 року, Верховний суд Росії залишив в силі рішення підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Крім того, представницький орган кримських татар оголосили екстремістською організацією, офіційно – за «посягання на територіальну цілісність Росії».

Меджліс кримськотатарського народу був заснований в 1991 році після повернення кримських татар із місць депортації. Фактично це виконавчий орган Курултаю – національного з’їзду кримських татар.

Верховна Рада України 20 березня 2014 року визнала кримських татар корінним народом Криму. Таким чином Україна приєдналася до Декларації ООН про права корінних народів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *