Білорусь: після заяв Лукашенка про «зачистку» в країні ліквідують пів сотні громадських організацій

У Білорусі стало відомо, що Міністерство юстиції країни ліквідує низку неурядових організацій – уже відомо більш ніж про п’ять десятків тих, які за кілька останніх днів уже опинилися в процесі примусової ліквідації чи щодо яких судові слухання про ліквідацію мають відбутися ближчим часом.

У першу чергу, йдеться про організації, які підтримують громадянське суспільство, європейське спрямування Білорусі, надають правову інформацію і юридичну допомогу, займаються правозахисною, екологічною й природоохоронною діяльністю, виступають за свободу слова чи є об’єднаннями журналістів і письменників (такими, як Білоруська асоціація журналістів чи Білоруський ПЕН-центр), займаються культурною освітою й розвитком, захищають права інвалідів, працюють задля захисту й розвитку білоруської мови, чи й навіть об’єднують любителів тварин. Але всі вони незалежні від нинішньої влади.

Попереднього дня, 22 липня, Олександр Лукашенко на зустрічі з керівництвом Ради міністрів Білорусі торкнувся питання громадянського суспільства. За його словами, в «невеликій країні» Білорусі понастворювали під дві тисячі недержавних і некомерційних організацій – «бандитів і іноземних агентів».

Нині, за словами Лукашенка, у владі «озирнулися: та це ж шкода для держави!» Тому, сказав він, «іде зачистка», бо, мовляв, у тих організаціях «уже працюють тисячі людей, наші люди, і в основному з вивернутими, промитими за чужі гроші мізками».

Із часу, коли в серпні минулого року Лукашенко і його влада виступили з сумнівним твердженням про його перемогу на шостий термін поспіль на президентських виборах, які в Білорусі і в світі широко вважають грубо сфальсифікованими і оголошених результатів яких не визнають, у країні розгорнувся було широкий масовий рух протесту – і грубе його придушення силовими структурами влади. За цей час десятки тисяч людей потрапляли під арешт, лідерів опозиції ув’язнювали або силою змушували емігрувати. Останнім часом репресії посилилися з новою силою, хоча акцій протесту вже фактично не відбувається.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *