Білорусь: політв’язень Микола Дзядок засуджений до 5 років колонії

Мінський міський суд засудив білоруського політв’язня Миколу Дзядка до п’яти років позбавлення волі, повідомляє правозахисний центр «Весна».

Дзядка звинувачують за трьома статтями: у закликах до дій проти нацбезпеки Білорусі, участі у грубому порушенні порядку та незаконних діях щодо займистих речовин.

Судовий процес у кримінальній справі активіста відновився майже через чотири місяці перерви на судову психолого-лінгвістичну експертизу.

Сам політв’язень на засіданні 3 листопада виступив із останнім словом.

«Всі учасники процесу з юридичною освітою чудово бачать і розуміють, що відбувається. Я тільки хочу подякувати своїм рідним, друзям, товаришам-анархістам, журналістам, правозахисникам, усім небайдужим, які цінують мою роботу, за те, що підтримували мене протягом усього цього року і допомагали матеріально, це дуже важливо для мене. Ну, а всім, хто має відношення до організації цього судового процесу, а також інших політичних репресій у моїй країні, я хочу сказати: не маємо ілюзій. Жодні написані вами папери, ніякий терор не можуть зупинити звільнення людини та прогресу. Ми все одно переможемо», – сказав Дзядок.

Миколу Дзядка затримали 12 листопада минулого року, при цьому сильно побили. Його звинуватили у «закликах до участі у масових заворушеннях та вчиненні акцій «прямої дії» на його Telegram-каналі. Силовики заявили, що виявили у Дзядка велику суму грошей, коктейлі Молотова, листівки та наклейки. Сам він провини не визнав. Чоловік вже одного разу відбував термін у справі про напад на посольство Росії у 2010 році, але тоді йлшл помилував Олександр Лукашенко серед інших політв’язнів.

У березні цього року Слідчий комітет Білорусі повідомив про порушення ще двох кримінальних справ проти Дзядка за статтями про заклики до захоплення влади та незаконні дії щодо займистих речовин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *