Бойовики на Донбасі 2 рази порушили режим тиші протягом доби – штаб ООС

Російські гібридні війська двічі порушили режим тиші з початку доби 6 листопада, повідомляє штаб операції Об’єднаних сил. Також бойовики застосували безпілотник, додають у штабі.

«Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає. Українські захисники відкривали вогонь у відповідь та змусили противника припинити вогневу активність», – ідеться в зведенні.

За даними штабу ООС, поблизу Зайцевого були зафіксовані обстріли контрольованої Києвом території зі стрілецької зброї. Безпілотний літальний апарат, за допомогою якого здійснили скидання пострілів ВОГ-17, російські гібридні війська задіяли в районі населеного пункту Болотене, повідомляють віськові.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою, запевняє штаб.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами.

За останніми даними Збройних сил, від 14 квітня 2014 року станом на 17 жовтня 2021 року на території Донецької та Луганської областей загинули 2 719 військових, отримали поранення чи ушкодження 10 368 військовослужбовців ЗСУ.

За даними Управління верховного комісара ООН із прав людини, станом на липень 2021 року загальна кількість загиблих внаслідок бойових дій на Донбасі становила понад 13 тисяч: щонайменше 3 3901 цивільних осіб, приблизно 4 200 українських військових та близько 5 800 членів незаконних збройних угруповань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *