День на фронті: серед військових без втрат, обстріляний житловий сектор, поранений цивільний

У пресслужбі Об’єднаних сил, що ведуть операцію проти російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу, повідомили про чергові порушення перемир’я з боку противника, які цього разу не призвели до бойових втрат серед українських військових, але були спрямовані проти житлового сектору, призвели до поранення цивільного мешканця і відкриття вогню у відповідь.

За цим повідомленням, від початку доби і станом на 17-у годину таких порушень було зафіксовано чотири: два обстріли з мінометів калібру 120 міліметрів поблизу селища Опитного, що поблизу руїн колишнього Донецького аеропорту, з яких один обстріл був націлений на житловий сектор селища; обстріл із автоматичних станкових гранатометів житлового сектору міста Мар’їнки, яке з заходу межує з нині окупованим Донецьком; а також прольоту російського безпілотного літального апарату типу «Орлан-10» із перетином лінії розмежування на Луганщині, без уточнення конкретного місця.

Унаслідок обстрілу Мар’їнки зазнав уламкових поранень місцевий цивільний мешканець, якому українські військові надали першу медичну допомогу й евакуювали до медзакладу в задовільному стані.

На обстріли російських гібридних сил українські війська відкривали вогонь у відповідь, мовиться в повідомленні. Про ймовірну реакцію на проліт російського безпілотника, призначеного для радіотехнічної й оптичної розвідки і цілевказування, в повідомленні нічого не згадано.

Повідомлено лише, що про дії російських гібридних сил «повідомлено представників ОБСЄ через українську сторону СЦКК».

«Українські воїни контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил», – запевняють військові.

У підтримуваних і скеровуваних Росією незаконних збройних сепаратистських угрупованнях «ДНР» і «ЛНР», що як частини російських гібридних сил захопили частини Донецької і Луганської областей і визнані в Україні терористичними, не робили ніяких заяв про становище на фронті за день.

Обидва угруповання нічого не згадали про свої можливі втрати.

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, за рідкісними винятками практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу зазнають поранень чи й гинуть.

На цей час, за повідомленнями і підрахунками Радіо Свобода, внаслідок обстрілів противника й підривів на вибухових пристроях протягом нинішнього перемир’я загинули принаймні 48 українських військовослужбовців, іще принаймні понад 140 були поранені чи зазнали бойових травм.

У Збройних силах України на запит Радіо Свобода повідомляли, що за час перемир’я і станом на 5 травня 34 військовослужбовці ЗСУ загинули і 107 військових зазнали поранень «під час бойової обстановки», не уточнивши, які втрати залічують до цього розряду (після цієї дати внаслідок обстрілів іще дванадцятеро військових загинули і 44 були поранені чи зазнали бойових травмувань, тобто нинішній баланс мав би складати 46 загиблих і 151 поранений). У це число також не входять можливі втрати інших українських силових структур.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *