Дії росіян у Чехії вказують на «патерн поведінки» Москви – МЗС Британії

Велика Британія підтримує Чехію в її рішенні видворити російських дипломатів через вибухи 2014 року, йдеться в заяві міністра закордонних справ Сполученого Королівства Домініка Рааба 18 квітня.

«Велика Британія повністю підтримує чеських союзників, які виявили, наскільки далеко можуть зайти російські розвідувальні служби у своїх спробах здійснювати небезпечні та зловмисні операції в Європі. Слідом за атакою із застосуванням «Новічка» в Солсбері це вказує на патерни поведінки Москви», – йдеться в заяві дипломата.

Він висловив співчуття жертвам вибуху 2014 року в чеському Врбєтіце і нагадав про рішучість Лондона притягнути до відповідальності винних за замах на російського ексрозвідника Сергія Скрипаля в Солсбері із застосуванням нервово-паралітичної речовини «Новічка».

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш і перший віцепрем’єр уряду Ян Гамачек 17 квітня заявили, що 18 дипломатів посольства Росії в Чеській Республіці були ідентифіковані як представники російських спецслужб. 18 російських дипломатів мають покинути Чехію у найближчі 48 годин.

Зокрема, за словами Бабіша, російські дипломати причетні до вибухів складів із боєприпасами в селищі Врбєтіце, які сталися в жовтні й грудні 2014 року. Тоді під час вибухів загинуло двоє людей.

Читайте також: Україна підтримує видворення 18 російських дипломатів з Чехії – Кулеба

У Росії натомість заявили, що для висилки її дипломатів «немає реальних причин».

Вибухи на складах боєприпасів у місцевості Врбетіце на сході Чехії сталися 16 жовтня, а потім 3 грудня 2014 року.

Внаслідок першого з вибухів дві людини загинули; в обох випадках доводилося евакуйовувати сотні мешканців сусідніх сіл, була заподіяна значна матеріальна шкода. Фірма, яка була оператором цих складів, наголошувала, що ті боєприпаси не могли вибухнути самі по собі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *