Джемілєв має намір звертатися в ЄСПЛ через 15-річну заборону на в’їзд до Криму

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що не знав про те, що Росія в 2019 році на 15 років продовжила йому заборону на в’їзд, у тому числі в анексований нею Крим. Про це він сказав у коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Лідер кримськотатарського народу повідомив, що у зв’язку із забороною на в’їзд до Криму він разом із адвокатом Миколою Полозовим звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

«Взагалі-то я не в курсі, що вони продовжили. У 2014 році вони мені давали заборону на 5 років, до 2019 року. А потім, в 2018-му, за рік до закінчення цього терміну мене внесли до списку санкцій. І там терміни не вказувалися. З матеріалів так званої кримінальної справи з’ясовується, що 5 березня 2019 року вони продовжили заборону ще на 15 років», – сказав Мустафа Джемілєв.

Читайте також: «Назад у СРСР»: як Росія в окупованому Криму судить Мустафу Джемілєва?

Він зазначив, що «з огляду на вік», російська заборона не має для нього значення.

«До 2034 року мене давно вже не буде на цьому світі, так само, як не буде й окупації. У разі моєї смерті вони хочуть не пропустити на похорон до Криму. За радянських часів це практикувалося», – зазначив Джемілєв.

Вранці 5 березня стало відомо, що Мустафі Джемілєву продовжили заборону на в’їзд до Росії та окупованого нею Криму до 2034 року.

В Армянську проходять судові засідання у справі проти Джемілєва, яку проти нього російські слідчі порушили торік.

Зокрема, Управління Слідкому Росії в анексованому Криму 13 квітня 2020 року висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу: «перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в’їзд якому до Росії не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою; недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки; незаконне придбання і зберігання боєприпасів».

Мустафа Джемілєв повідомив, що має намір «довести абсурдність звинувачень російської сторони» в Європейському суді з прав людини у тих кримінальних справах, які порушені проти нього в анексованому Криму.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *