Ексголова «Правого сектору» Дмитро Ярош заявив, що став радником головнокомандувача ЗСУ

Ексочільник праворадикальної організації «Правий сектор» Дмитро Ярош 2 листопада повідомив про своє призначення радником головнокомандувача Збройних сил України.

Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці із посиланням на відповідний наказ головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Валерія Залужного.

Офіційного підтвердження від Збройних сил України щодо цієї інформації наразі немає. Радіо Свобода звернулося до пресслужби ЗСУ із запитом щодо наявності такого наказу та питань, якими займатиметься Ярош, і наразі чекає на відповідь.

Дмитро Ярош очолював «Правий сектор» у 2013-2015 роках.

«Правий сектор»

«Правий сектор» означує себе як національно-визвольний рух і українську військово-політичну силу, що ставить собі за мету побудову національної держави українців. Зараз рух складається з трьох сегментів: Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», політичної партії «Правий сектор» і організації «Права молодь».

Рух оформився під час Революції гідності (сам «ПС» вважає датою свого заснування 28 листопада 2013 року) як спілка правих організацій і окремих активістів, ініціатором вважають організацію «Тризуб» імені Степана Бандери. У липні 2014 року, на початку російської агресії на Донбасі, створене воєнізоване формування «Добровольчий український корпус «Правий сектор» (ДУК ПС), яке попрямувало на фронт.

11 листопада 2015 лідер організації Дмитро Ярош заявив про складення з себе повноважень провідника, а у грудні 2015-го залишив лави організації і заявив про створення нового громадсько-політичного руху.

Того ж року частина ДУК «Правий сектор» перейшла на контракт до ЗСУ. Втім, як повідомляв тоді прес-секретар «Правого сектору» Артем Скоропадський, ішлось про перехід у ЗСУ лише деяких бійців з «кількох тисяч», які, за його словами, воювали в ДУК. Перехід усього корпусу, за його словами, можливий тільки після прийняття закону про присутність добровольчих формувань серед регулярних військ «за прикладом Союзу оборони Естонії».

У липні 2018 року відбулася зустріч Сергія Наєва (на той час командувача операції Об’єднаних сил) із командиром ДУК ПС Андрієм Стемпіцьким. Тоді Наєв виступив проти присутності добровольців на передовій: «​Що стосується людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, які не мають законного права мати зброю: тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *