Кава Зеленського у Хмельницькому: 4 березня КСУ обговорить, чи можна штрафувати президента

4 березня Конституційний суд України розгляне звернення про офіційне тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України, яка гарантує президенту України право недоторканності на час виконання повноважень.

Початок розгляду питання запланований на 10:20 4 березня.

3 червня 2020 року під час робочої поїздки до Хмельницького президент Володимир Зеленський із делегацією попив кави всередині приміщення місцевого кафе в порушення карантинних обмежень. Після того, як фото оприлюднила пресслужба президента мережею поширилася критика користувачів щодо поведінки президента і його оточення в умовах пандемії коронавірусу.

10 червня поліція склала адміністративний протокол на власника кафе та відвідувачів, включно з президентом.

22 червня Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум, щоб вирішити, чи потрібно звертатися до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України («Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень»).

Хмельницький міськрайонний суд цікавиться, чи можливо притягнути президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

18 вересня пленум Верховного суду вирішив звернутися з цим питанням до Конституційного суду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *