На Донбасі 28 травня зазнав поранення український військовий – штаб ООС

У зоні бойових дій на Донбасі 28 травня зазнав кульового поранення один український військовий, йому надали першу допомогу та евакуювали до лікувального закладу, повідомляє штаб операції Об’єднаних сил. Як ідеться в ранковому зведенні, впродовж минулої доби російські гібридні сили вчинили 12 порушень режиму припинення вогню.

В угрупованні «ЛНР» українських військових звинуватили у двох порушеннях режиму тиші 28 травня.

В угрупованні «ДНР» ще не інформували про бойові дії впродовж минулої доби.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.

За даними ЗСУ, від початку збройного конфлікту загинули 3886 військовослужбовців, поранень зазнали понал 12,6 тисяч військових.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *