Німеччина надала 2400 віз афганцям, які працювали з німецькими військами в Афганістані

Німеччина видала 2 400 віз афганцям, які допомагали німецьким військовим в Афганістані і можуть потребувати захисту від екстремістського угруповання «Талібан», яке захоплює регіони країни. Про це заявив речник німецького міністерства оборони Девід Гембольд 5 липня.

За даними Міноборони Німеччини, до виведення німецьких військ із Афганістану віз видали 446 співробітникам з числа місцевих жителів та їхнім родичам – загалом 2 250 людей. «Відносно маленька кількість» заявок, за його словами, залишилася відкритою.

Гембольд додав, що не всі з тих, хто отримав документи, готові залишити центральноазійську країну негайно.

Читайте також: За ніч кордон з Таджикистаном перетнули сотні афганських військових

«Було чимало місцевих співробітників, які казали, що хочуть лишитися в Афганістані, але хотіли б мати можливість виїхати, якщо безпекова ситуація погіршиться», – повідомив речник Міноборони журналістам.

Міністерка оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер заявила в квітні, що Німеччина має «глибоке зобов’язання» не залишати без допомоги мешканців Афганістану, які допомагали німецьким солдатам, наражаючи себе на ризик.

Останні німецькі солдати залишили Афганістан 29 червня в рамках виведення з країни іноземного контингенту, який перебував там близько 20 років. Німеччина була другою за обсягом військової присутності в країні після Сполучених Штатів.

Читайте також: Афганістан: «Талібан» заявляє про захоплення більшості районів на кордоні з Таджикистаном, влада заперечує

Як повідомляють американські медіа, Вашингтон звернувся до Казахстану, Таджикистану та Узбекистану з проханням надати тимчасовий притулок близько 9 тисячам афганців, які працювали з міжнародним контингентом у своїй країні і чекають на дозвіл на переїзд до США та країн Європи з міркувань безпеки.

Мирні переговори між афганськими урядовцями і чільниками талібів, що були розпочаті в Катарі в вересні 2020 року, фактично зірвалися після того, як нинішній президент США Джо Байден оголосив, що виведення військ США буде завершене до 11 вересня, а не до 1 травня, як про це домовилася було з талібами попередня адміністрація США.

Встановлюйте оновлений застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети на платформах iOS та Android.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *