Одеса: переселенці із самозахопленої будівлі кажуть, що в них відібрали електрогенератор (доповнено)

У переселенців, що компактно мешкають в одному зі старих одеських будинків, забрали електрогенератор. З середини вересня він був єдиним джерелом електроенергії – постачання відключили 16 вересня 2021 року після звернення балансоутримувача будівлі. Офіційна причина – незадовільний стан електромереж.

Як розповіла Радіо Свобода одна з переселенок, що мешкає в будівлі, відомій як «Успенка» з 2016 року, Юлія Пятаченко, генератор забрали в ніч з 3 на 4 листопада. Про це рішення переселенців не попереджали і зараз вони залишилися без електроенергії.

Читайте також: В Одесі переселенцям відключили світло – вони вимагають надати їм можливість оплатити заборгованість (рос.)

До цього генератор вмикали тричі на добу на три-чотири години, що давало можливість приготувати їжу та зарядити техніку.

Як уточнила Пятаченко, генератор, який надала в користування обласна влада, з самого початку позиціонувався як тимчасове рішення – до надання переселенцям соціального чи іншого житла. На початку жовтня із переселенцями зустрічалися представники обласної ради та пообіцяли перевести будинок, який зараз у незадовільному з точки зору пожежної безпеки стані, до фонду соціального житла.

На час ремонту переселенцям запропонували переїхати до «Обласного центру соціально-психологічної допомоги». Пятачкова каже, що кімнати в центрі насправді неготові для проживання – там тільки готуються робити ремонт.

Електрогенератором переселенців забезпечувала обласна влада – рада та державна адміністрація.

ДОПОВНЕНО Як повідомив Радіо Свобода перший заступник начальника управління обласної ради з майнових відносин Рустам Гурецький, генератор повернуть переселенцям 5 листопада ввечері.

«Це генератор «Інфокс-Водоканалу». У зв’язку з тим, що він вже довго працював без обслуговування, його забрали замінити мастила та провести технічний огляд. Вже завтра ввечері його повернуть на Успенську», – заявив Гурецький».

Переселенці самовільно вселилися в будівлю на Успенській в 2016 році. За останні кілька років кількість тих, хто там компактно проживає, зросла до 130 людей. Серед них – сім осіб із інвалідністю, 29 дітей, в тому числі четверо з інвалідністю, і 12 пенсіонерів.

Протягом останніх років переселенці частково відремонтували будівлю і бажають і далі жити в самозахопленій будівлі, але легально. У вересні 2021 року їм відключили електропостачання – на вимогу балансоутримувача, комунального підприємства Одеської обласної ради.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *