Партія Меркель випереджає суперників на виборах у Саксонії-Ангальт

У федеральній землі Німеччини Саксонія-Ангальт 6 червня пройшли вибори до земельного парламенту. Перемогу на виборах, згідно з екзит-полами, здобуває правоцентристський Християнсько-демократичний союз (ХДС) – у нього, за попередніми даними, 36 відсотків голосів.

Таким чином, як відзначають німецькі ЗМІ, показники християнських демократів значно зросли в порівнянні з результатами виборів 2016 року. Тоді за них проголосували близько 30 відсотків виборців.

Права популістська партія «Альтернатива для Німеччини» набирає 23 відсотки голосів. Це менше, ніж на попередніх виборах у 2016 році.

Далі, як показують попередні підрахунки, йдуть Ліва партія (10-11 відсотків), соціал-демократи (8 відсотків), «зелені» (6 відсотків) і Вільна демократична партія (близько 7 відсотків).

Вибори до земельного парламенту Саксонії-Ангальт стали останніми регіональними виборами перед парламентськими – запланованими на 26 вересня, за результатами яких в Німеччині вперше за 16 років зміниться канцлер. Чинна канцлерка Анґела Меркель, представниця ХДС, заявила, що піде з посади після виборів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *