Помер легендарний запорізький ветеран Другої світової Іван Залужний

Вранці 31 жовтня пішов з життя відомий запорізький ветеран Другої світової війни Іван Залужний. Про це у фейсбуці повідомив ексголова Запорізької ОДА Констянтин Бриль. Інформацію про смерть ветерана Радіо Свобода також підтвердили знайомі родини Залужних.

Учасник битви за Сталінград Іван Залужний втратив влітку 2014 року єдиного онука під час АТО. Доброволець Національної гвардії Іван Гутник-Залужний загинув під Амвросіївкою Донецької області, врятувавши у 50 побратимів.

Історія родини Залужних набула широкого розголосу в ЗМІ. Іван Залужний почав отримувати численні листи підтримки від українців, а також від окремих ветеранів Другої світової з Росії.

Ветеран активно підтримував місцевих атовців, спілкувався з представниками військової частини, де служив його онук.

Разом з стрільцем УПА Степаном Петрашем у 2017 році Іван Залужний став обличчям інформаційної кампанії до Дня пам’яті та примирення, створеної Українським інститутом національної пам’яті.

У червні 2018 року Івана Залужного було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Як зазначалось під час церемонії, цю нагороду вручили за особисту мужність та самовідданість, виявлені у роки Другої світової війни, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху та патріотичне виховання молоді.

У травні 2021 року Івану Залужному виповнилось 103 роки.

Дата і місце прощання з ветераном поки невідомі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *