Разумков підписав закон про протидію антисемітизму в Україні

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про запобігання і протидію антисемітизму в Україні і передав на підпис президентові Володимиру Зеленському. Про це йдеться в повідомленні на сайті парламенту.

Верховна Рада ухвалила закон 22 вересня.

«Законом з метою протидії та запобігання антисемітизму, його проявам в Україні на законодавчому рівні визначено поняття «антисемітизм», його основні прояви, встановлено заборону антисемітизму, його проявів та відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм», – йдеться в документі.

До проявів антисемітизму, зокрема, закон відносить приховування або виправдання вбивства або заподіяння шкоди, висловлювання неправдивих відомостей, ненависницьких заяв про осіб єврейського походження, заперечення факту переслідування і масового знищення євреїв під час Другої світової війни (Голокост), виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання, а також публічне використання матеріалів, символів і зображень антисемітського змісту.

Також такими закон визначає умисне пошкодження, руйнування й осквернення будівель та інших споруд, що належать особам єврейського походження, єврейським громадам і громадським єврейським організаціям, а також релігійних чи культових споруд (будинків), місць поховань осіб єврейського походження, пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених євреям, через мотиви антисемітизму.

Закон передбачає три види відповідальності за порушення його норм: цивільно-правову, адміністративну та кримінальну.

Документ набуде чинності наступного дня після його публікації у «Голосі України».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *