Російські війська зачиняють Маріуполь через загрозу холери – Андрющенко

Росія готується до ймовірного спалаху холери в окупованому Маріуполі – про це заявив радник мера міста в ефірі національного телемарафону.

Він підтвердив, що загарбники перекривають виїзд із міста. Крім того, за даними Андрющенка, Росія готує лікарні на своїй території для потенційних хворих серед військових.

«Нам почала надходити інформація, що російська сторона у Ростові-на-Дону підготувала вже окремі інфекційні відділення, де вони готуються приймати власних військових, які можуть потрапляти внаслідок цієї епідемії, і слово «холера» дійсно звучить не тільки у ВООЗ, а й всередині міста, з боку окупаційної влади і їх кураторів. Тому місто зачиняється, і це дуже для нас сумно, тому що з усіх можливих сценаріїв, на нашу думку, боротьби з епідемією Росія обрала найцинічніший. Просто зачинити людей у місті, залишити все як є, хто виживе, той виживе», – прокоментував він.

Читайте також: «Небезпечні хімікати, мертва риба». Війна Росії проти України «вбиває» Чорне та Азовське моря

Радник мера вказав на те, що гуманітарна ситуація в місті погіршується: жителі отримують питну воду «в кращому випадку» раз на два дні, а на безкоштовну гуманітарну допомогу з 1 липня зможуть сподіватися тільки пенсіонери та люди з інвалідністю.

При цьому поховання загиблих, за його словами, також стає дедалі складнішим:

«Важко передати реалії Маріуполя щодо тіл загиблих. Місто перетворилося на таке, що скрізь трупи, тіла загиблих, які складуються, тому що окупанти не можуть впоратися з такою шаленою кількістю. Навіть ховати їх у братських могилах не вистачає потужності».

Андрющенко додав, що в місті працює шість фільтраційних пунктів. Райони розмежовані блокпостами, пересуватися містом можна лише з довідкою про проходження фільтрації та дозволом.

«Якщо нема (дозволу й довідки – ред.), людина затримується в комендатуру, факттично на підвал, або може бути арештована і потрапити в тюрму, або ж може бути застосована вогнепальна зброя навіть на вулиці. Тому так, репресії шаленого рівня безпосередньо в Маріуполі. І мобільні патрулі, які ходять по домівках, і блокпости, і цей режим набирає сили», – сказав радник мера.

11 травня очільник міста Вадим Бойченко заявив, що до кінця року у Маріуполі від хвороб і нестерпних умов можуть померти більше ніж 10 тисяч людей. Всесвітня організація охорони здоров’я згодом застерегла, що через зруйновану систему водопостачання в Маріуполі можливе поширення інфекційних захворювань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *