Росія: влада відмовилася надати дані про здоров’я фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Газієва – активісти

Російська Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) не буде розголошувати детальну інформацію про стан здоров’я фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервета Газієва, який нещодавно переніс мікроінсульт у СІЗО російського Ростова-на Дону. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на головного редактора газети «За права людини» Льва Пономарьова, якому прийшла офіційна відповідь від ФСВП на його запит про стан здоров’я Газієва.

Як повідомляється у відповіді ФСВП, наразі «загальне самопочуття Газієва задовільне, екстреної медичної допомоги та госпіталізації він не потребує», а розголошувати деталі його поточного стану у відомстві відмовилися, пославшись на «лікарську таємницю».

«Відомості про факт звернення громадянина за наданням медичної допомоги, стан його здоров’я і діагноз, інші відомості, отримані при його медичному обстеженні та лікуванні, складають лікарську таємницю і розголошенню не підлягають», – заявили у відомстві.

Раніше стало відомо, що Газієв переніс мікроінсульт у слідчому ізоляторі російського Ростова-на-Дону.

Омбудсмен Людмила Денісова заявляла, що двом ув’язненим у Росії українцям, Джемілю Гафарову та Сервету Газієву, потрібна термінова фахова медична допомога.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *