Росія здійснює особливу репресивну політику проти кримських татар – посол США в ОБСЄ

Посол США в ОБСЄ Джеймс Ґілмор під час виступу на Постійній раді організації у Відні розповів, що Росія здійснює особливу репресивну політику щодо кримських татар, які живуть на анексованому півострові.

Зокрема, він зазначив, що кримські татари складають переважну більшість із тих громадян України, яких Росія утримує за гратами з політичних мотивів.

Він нагадав про вироки, винесені судом у Ростові-на-Дону щодо трьох кримчан – Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова, Ескендера Абдулганієва, яких звинуватили в організації та участі в «Хізб ут-Тахрір» – організації, яка заборонена в Росії і в анексованому нею Криму, але вільно діє на материковій Україні.

«Подумайте про цих відважних кримськотатарських активістів, що скніють у російських в’язницях. Подумайте про майже 200 дітей цих політичних в’язнів, які ростуть без батьків. Така поведінка ведеться від імені російського народу. Чи щасливі люди у Росії, що ці утиски відбуваються від їх імені? Ми знову закликаємо Росію припинити зловживання щодо кримських татар, звільнити всіх українців, яких вона несправедливо ув’язнила, і припинити утиски громадянського суспільства і спроби змусити замовкнути голоси опозиції», – сказав посол США.

Представники Росії не коментували цю заяву.

За даними Кримської правозахисної групи, станом на кінець жовтня 2020 року щонайменше 110 людей позбавлені волі в рамках політично мотивованих або релігійних кримінальних переслідувань в окупованому Криму.

Після анексії Криму Росією навесні 2014 року на півострові почалися арешти російськими силовиками незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із забороненими в Росії організаціями «Хізб ут-Тахрір» і «Таблігі Джемаат».

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *