Штаб ООС: один військовий загинув, двоє поранені на Донбасі

Один український військовий загинув, ще двоє поранені на Донбасі 7 листопада внаслідок обстрілів із боку підтримуваних Росією бойовиків, повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Стан здоров’я одного пораненого – середньої важкості, іншого – задовільний, додали у штабі ООС.

За повідомленням, від початку доби підтримувані Росією сили вісім разів порушили режим припинення вогню, два з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Обстріли зафіксували біля Павлополя, Гнутова, Водяного, що на Приазов’ї, Новозванівки, Причепилівки, Луганського, Пісків.

Військові відкривали вогонь у відповідь, «не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли», повідомили у штабі ООС.

Підтримуване Росією угруповання «ДНР» про обстріли станом на вечір 7 листопада не повідомляє, угруповання «ЛНР» заявляє про два порушення за добу.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами.

За останніми даними Збройних сил, від 14 квітня 2014 року станом на 17 жовтня 2021 року на території Донецької та Луганської областей загинули 2 719 військових, отримали поранення чи ушкодження 10 368 військовослужбовців ЗСУ.

За даними Управління верховного комісара ООН із прав людини, станом на липень 2021 року загальна кількість загиблих внаслідок бойових дій на Донбасі становила понад 13 тисяч: щонайменше 3 3901 цивільних осіб, приблизно 4 200 українських військових та близько 5 800 членів незаконних збройних угруповань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *