Штаб ООС про минулу добу на Донбасі: 1 військовий загинув, 2 поранені та 14 обстрілів з боку бойовиків

У штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що минулої доби на Донбасі через обстріли з боку підтримуваних Росією бойовиків один український військовий загинув і ще двоє зазнали поранень.

«Воїни перебувають в лікувальному закладі. Стан здоров’я обох поранених – задовільний», – йдеться в повідомленні.

Загалом, за даними штабу, напередодні було зафіксовано 14 порушень режиму припинення вогню, 4 з яких із застосовуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Бойовики в обстрілах звинувачують українську сторону: кажуть про щонайменше три порушення.

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами.

За останніми даними Збройних сил, від 14 квітня 2014 року станом на 17 жовтня 2021 року на території Донецької та Луганської областей загинули 2 719 військових, отримали поранення чи ушкодження 10 368 військовослужбовців ЗСУ.

За даними Управління верховного комісара ООН із прав людини, станом на липень 2021 року загальна кількість загиблих внаслідок бойових дій на Донбасі становила понад 13 тисяч: щонайменше 3 3901 цивільних осіб, приблизно 4 200 українських військових та близько 5 800 членів незаконних збройних угруповань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *