Ситуація в ООС: з початку доби – один обстріл, військовий підірвався на вибуховому пристрої

Російські гібридні сили не порушували режим припинення вогню протягом доби 5 червня, натомість стріляли вранці 6-го, повідомляє штаб Операції Об’єднаних сил.

«Російсько-окупаційні війська один раз обстріляли наші позиції з міномету 120-го калібру поблизу населеного пункту Піски», – йдетсья в зведенні.

За даними штабу, внаслідок обстрілв ніхто з українських військовослужбовців. Водночас один із них отримав травмування чере підрив на вибуховому пристрої.

«Йому надано необхідну медичну допомогу та доправлено до лікувального закладу. Стан здоров’я — захисника середньої тяжкості», – повідомляє командування ООС.

Крім того, протягом доби через контрольний пункт в’їзду та виїзду «Станиця Луганська» на окуповану частину Луганської області перейшли 818 людей, звідти – 823 людини, зазначили в штабі.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Читайте також: Зеленський йде до деокупації. Детальний розбір Указу про активізацію на Донбасі

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *