Столична екссуддя постане перед судом за незаконне позбавлення прав автомайданівців – ОГП

В Офісі генерального прокурора повідомили про скерування до суду обвинувального акту стосовно колишньої судді одного з районних судів Києва, судді у відставці, яка обвинувачується у «незаконному перешкоджанні проведенню мітингів і демонстрацій, вчиненому службовою особою».

«Слідством встановлено, що 23 січня 2014 року з метою перешкоджання проведенню мітингів і демонстрацій, суддя притягнула до адміністративної відповідальності за відсутності доказів та обставин, що обтяжують відповідальність, трьох осіб за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП (невиконання водіями вимог про зупинку). Вказані особи 29 грудня 2013 року були учасниками руху колони транспортних засобів від вулиці Хрещатик у Києві до резиденції колишнього президента України в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. При цьому, заради припинення мітингів та демонстрацій біля резиденції «Межигір’я», суддя призначила їм найбільш суворий вид адміністративного стягнення, передбачений санкцією вказаної статті, – позбавлення права керування транспортним засобом», – йдеться в повідомленні ОГП.

Повідомляється, що у подальшому апеляційним судом ці рішення були скасовані, а провадження закриті через відсутність події і складу адмінправопорушення.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними прокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *