У «Батьківщині» визначилися з формулюванням питання на референдум про ринок землі

У Всеукраїнському об’єднанні «Батьківщина» повідомили, що визначилися з формулюванням питання, яке може бути винесене на загальнонаціональний референдум щодо ринку землі.

«Члени ініціативної групи одноголосно підтримали формулювання питання майбутнього референдуму, яке звучатиме так: «Чи підтримуєте ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?» – повідомляє пресслужба політсили.

Зазначається, що до ініціативної групи з проведення референдуму увійшли 11 тисяч учасників, які невдовзі почнуть збирати 3 мільйони підписів.

Минулого місяця Юлія Тимошенко повідомила, що Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» буде ініціювати проведення референдумів із п’яти питань.

За її словами, на референдуми планують винести такі питання: постачання населенню українського газу та атомної електроенергії з 30% рентабельністю, про продаж сільськогосподарських земель, про продаж стратегічної власності, питання про легалізацію канабісу і про гральний бізнес.

26 січня парламент проголосував у другому читанні за законопроєкт №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», який перебував на розгляді Верховної Ради більш ніж пів року. Його вніс президент Володимир Зеленський, який від початку каденції обіцяє встановити народовладдя в Україні.

Згідно з текстом законопроєкту, предметом всеукраїнського референдуму не можуть бути питання:

  • що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • щодо законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії;
  • віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *