У Білорусі проходять чергові акції протесту

У Білорусі у неділю, 10 січня, проходять традиційні антиурядові акції. Так звані «дворові марші» проходять у мікрорайонах Мінська і в інших містах Білорусі.

За повідомленням білоруської служби Радіо Свобода, у Мінську вже затримано трьох людей.

Як і під час кількох попередніх недільних акцій, мобільний інтернет і метро в Мінську працюють. Раніше, під час проведення масових протестних заходів у центрі Мінська відзначалися порушення в роботі інтернету і кілька станцій метро закривали на час багатотисячних маніфестацій.

Уже тривалий час у Білорусі замість великих багатодесятитисячних демонстрацій протесту, які міліція й спецпризначенці жорстоко розганяли, влаштовують численні менші акції в різних частинах міст і на нетривалий час, щоб змусити силовиків розпорошувати свої сили і зменшити ймовірність затримань.

Наймасовіші з них відбуваються по неділях.

У нинішній Білорусі національна біло-червоно-біла символіка не заборонена формально, але її використання як «незареєстрованої символіки» суворо переслідується і карається.

Протести в Білорусі спалахнули в день президентських виборів 9 серпня 2020 року, коли були повідомлені перші результати, озвучені владою. Відтоді ці протести тривають практично щодня. І в Білорусі, і у світі широко вважають, що офіційні результати виборів були сфальсифіковані.

Демонстранти виступають із єдиними вимогами: відставки Олександра Лукашенка, який називає себе переобраним президентом Білорусі, проведення нових чесних президентських виборів, а також звільнення всіх політичних в’язнів і притягнення до відповідальності винних у побиттях і катуваннях затриманих учасників протестів.

За час протестів у Білорусі, за даними ООН іще на початок грудня, пройшли через затримання й арешти понад 27 тисяч людей. Активісти говорять про більш ніж 30 тисяч тих, хто був затриманий чи арештований.

Сотні людей заявили про катування й жорстоке поводження з боку силовиків. Кілька людей унаслідок жорстоких дій силовиків при розгонах протестів загинули.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *