У Ростов-на-Дону вивезли вже понад пів сотні арештованих кримських татар – адвокат

У російський Ростов-на-Дон з анексованого Криму вивезли вже понад пів сотні кримських татар, заарештованих і засуджених російською владою з релігійних і політичних мотивів, розповів адвокат Еміль Курбедінов під час онлайн-зустрічі об’єднання «Кримська солідарність» 25 квітня.

«Десятки військових суддів, військові прокурори, шість прихованих свідків або навіть більше, експертизи, десятки томів кримінальних справ – це тільки те, що перебуває сьогодні в Ростові-на-Дону, де вже понад 50 політв’язнів (із Криму – ред.) у слідчих ізоляторах проходять через ці жорна військового суду… Понад 50 політв’язнів кримських татар, кримських мусульман, які перебувають під арештом», – сказав Курбедінов.

14 квітня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Росія за політичними мотивами переслідує 133 громадянина України, з них 114 незаконно ув’язнені та перебувають у місцях несвободи в Росії та в окупованому нею Криму.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *