Український військовий зазнав тяжкого поранення на Донбасі – штаб ООС

У зоні бойових дій на Донбасі 8 жовтня зазнав тяжкого поранення український військовий, повідомляє штаб операції Об’єднаних сил. За цими даними, російські гібридні сили здійснили шість порушень режиму припинення вогню, одне з яких – із застосуванням забороненого мінськими домовленостями озброєння.

В угрупованні «ДНР» про бойові дії 8 жовтня ще не повідомляли.

В угрупованні «ЛНР» українських військових звинуватили у двох порушеннях режиму тиші.

Читайте також: Найкоротша історія російсько-української війни

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *