Уряд ЦАР звинуватив російських інструкторів у вбивствах та тортурах

Російські військові інструктори у Центральноафриканській республіці цього року неодноразово порушували права людини, беручи участь у внутрішньому конфлікті в країні. Про це йдеться в урядовій доповіді, опублікованій в ЦАР у неділю, 3 жовтня. Як наголошує агентство Reuters, в доповіді підтверджуються свідчення, опубліковані у червні цього року в доповіді ООН.

Урядові війська ЦАР, яких підтримують миротворці ООН, російські та руандійські військові, вели боротьбу з повстанцями, котрі не погоджуються з результатами грудневих виборів президента. На виборах минулого року Фостін-Арканжи Туадера був проголошений переможцем. Збройний конфлікт між незгодними з таким результатом повстанцями та армією завершився вигнанням перших зі столиці, міста Бангі.

Уряд почав розслідування фактів порушень прав людини під час боїв між армією і противниками президента. Спостерігачі ООН дійшли висновку, що війська Центральноафриканської республіки і російські військові інструктори вбивали мирних жителів, займали шкільні будівлі та займалися мародерством. Уряд зареєстрував 103 факти порушень прав людини, до яких причетні інструктори з Росії, урядові війська та повстанці. У доповіді уряду ЦАР йдеться, що всі сторони вдавалися до вбивства мирних жителів, затримували цивільних осіб і піддавали їх тортурам.

Як йдеться у документі, до деяких з описаних інцидентів були причетні російські інструктори. Однак, як повідомляє агентство Reuters, автори доповіді не приводять неспростовних доказів вчинення злочинів.

У доповіді повідомляється, що звинувачення проти російських військових задокументовані для передачі російським судовим органам. Деяких інструкторів уже відправили до Росії.

Російське МЗС не відповіло на прохання агентства Reuters надати коментар з цього приводу. Російські офіційні особи раніше відкидали подібні звинувачення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *