Утримуваний Росією політв’язень Вигівський планує голодування – Денісова

Ув’язнений в Росії політичний в’язень Валентин Вигівський має намір оголосити голодування, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 17 травня.

За її словами, Вигівський повідомив рідним про намір оголосити голодування, тому що «втратив будь-яку надію повернутися живим на Батьківщину». Денісова вказала на погані умови, в яких утримують політв’язня.

«Постійне перебування у холоді та у повній ізоляції призвело до погіршення стану здоров’я Валентина. Крім того, адміністрація виправної установи здійснює систематичний психологічний тиск на нашого співгромадянина – без будь-яких пояснень та причин поміщує в штрафний ізолятор, знімає гроші з карткового рахунку, які рідні йому перераховують для придбання харчових продуктів та засобів гігієни», – розповідає омбудсменка.

Ці обставини, за її словами, погіршили психоемоційний стан Вигівського. Сама Денісова розцінює дії адміністрації як катування і нелюдське або принизливе поводження, тобто порушення Конвенції про захист прав людини та правил поводження з ув’язненими ООН.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно поновити права громадянина України, а саме, забезпечити відповідні умови тримання, перевірити правомірність дій адміністрації виправної колонії щодо поміщення Валентина Вигівського в ШІЗО та незаконного використання його власних коштів», – написала вона.

Вона також закликала міжнародну спільноту зреагувати на порушення прав Вигівського, а також використати «всі можливі механізми» для звільнення незаконно утримуваних українців.

Читайте також: Шостий день народження за ґратами. У Києві провели акцію на підтримку політв’язня Вигівського

Вночі 18 вересня 2014 року на вокзалі Сімферополя активісти так званої «кримської самооборони» викрали киянина Валентина Вигівського. Російська ФСБ згодом заявила про вдало проведену спецоперацію щодо підозрюваного у «шпигунстві». Вигівського перевезли до Москви і майже 9 місяців не допускали до нього українського консула.

5 грудня 2015 року Московський обласний суд засудив Вигівського до 11 років колонії суворого режиму за «шпигунство в авіаційній сфері».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *