Зеленський після обстрілу Росією Святогірської лаври: очікуємо на відповідь ООН і ЮНЕСКО

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ООН і ЮНЕСКО мають відреагувати на обстріл російськими військами Святогірської лаври в Донецькій області.

«Ми очікуємо на логічну і справедливу відповідь від ООН і ЮНЕСКО. Це Організація Об’єднаних Націй, і її статут не передбачає об’єднання з терористами. Ізоляція Росії має бути повною, вона повинна відповідати за свої злочини», – написав Зеленський у телеграмі 4 червня, наголосивши на необхідності виключення РФ із ЮНЕСКО.

«Окупанти точно знають, який об’єкт обстрілюють. Вони знають, що на території Святогірської лаври немає військових цілей. Знають, що там укриваються від бойових дій близько 300 мирян, зокрема 60 дітей. Але все одно російська армія обстрілює лавру, як і весь Донбас. Як і будь-яку іншу територію та будь-який інший об’єкт України, до якого може дотягнутися. Їм байдуже, що саме перетворювати на руїни», – додав президент.

Він нагадав, що 4 червня російська артилерія знову вдарила по Святогірській лаврі на Донеччині, внаслідок чого був знищений Всіхсвятський скит, освячений ще в 1912 році.

«Вперше його зруйнували за часів радянської влади. Згодом відбудували. І ось його спалила російська армія. Цього ж тижня, у середу, російські снаряди розірвалися просто в келіях монахів лаври. Четверо людей загинули, ще четверо – важко поранені. Святогірськ перебуває під вогнем ще з травня», – заявив Зеленський.

Голова держави нагадав, що 31 травня Верховна Рада України звернулася до ЮНЕСКО з вимогою позбавити Росію членства в організації.

«Українська дипломатія послідовно працює над цим. Жодна інша держава, крім Росії, не знищувала у Європі стільки пам’яток, культурних і соціальних об’єктів за весь час після Другої світової війни. Кожна спалена Росією в Україні церква, кожна підірвана школа, кожен зруйнований меморіал доводить, що Росії не місце в ЮНЕСКО. Про що можна говорити з державою-варваром, з державою-терористом? Про те, якими артилерійськими снарядами краще знищувати історичну спадщину?», – наголосив президент.

У березні у Святогірську через бомбардування було пошкоджено два приміщення Святогірської лаври, де перебувало близько тисячі людей, зокрема діти.

Святогірська лавра – чоловічий монастир УПЦ МП у Святогірську.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *