На Дніпропетровщині попрощалися з дисидентом, громадським діячем і художником Іваном Шуликом

На Дніпропетровщині попрощалися з дисидентом, громадським діячем і художником Іваном Шуликом. Жалобна церемонія, на яку зібралися його рідні, товариші й багаторічні однодумці, відбулася в храмі Різдва Пресвятої Богородиці на житловому масиві Червоний Камінь в Дніпрі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Шулик був однією з яскравих постатей проукраїнського руху в регіоні наприкінці 80-х-початку 90-х років. За інформацією голови обласного Товариства політв’язнів і репресованих Івана Дремлюги, з іменем Шулика пов’язане відродження обласної «Просвіти» 1988 року, створення обласного осередку Народного Руху 1989-го, проведення всіх масових заходів у Дніпрі, спрямованих на розхитування комуністичного режиму й здобуття незалежності.

16 липня 1991 року вперше у Дніпропетровську, на площі біля театру імені Шевченка, Шулик з однодумцями закріпив синьо-жовтий прапор, за що на нього відкрили два кримінальні провадження. Активістів побили, а сам Шулик оголосив публічне голодування.

28 серпня того ж року він організував підняття синьо-жовтого прапора при вході до міськради, а 29-го серпня – над будівлею.

Уродженець селища Петриківка на Дніпропетровщині, Шулик також був талановитим художником. Закінчивши поліграфічний інститут у Львові за фахом художник книги, він понад 20 років працював головним художником у театрах Дніпра, викладав у театрально-художньому коледжі, був володарем кількох театральних премій – міжнародної імені Владислава Клеха й регіональної «Січеславна» упродовж п’яти сезонів.

Поховали Шулика в його рідному селищі Петриківка.

Напередодні міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що Шулика удостоїли звання почесного громадянина міста. Цього рішення кілька громадських організацій Дніпра домаглися упродовж шести років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *