У Болгарії затримали росіянина і двох литовців за підозрою в промисловому шпигунстві

У Болгарії затримали громадянина Росії і двох литовців за підозрою в крадіжці конфіденційної інформації з військового заводу, повідомило Міністерство внутрішніх справ Болгарії.

За даними відомства, 24-річний і 59-річний громадяни Литви, а також 60-річний громадянин Росії працювали на військовому заводі «Арсенал» в місті Казанлик. Їхня діяльність була пов’язана з інноваційними технологіями, що забезпечують продукцію компанії.

Всі троє перебували в неоплачуваній відпустці до 17 вересня 2021 року, після чого не вийшли на роботу. На заводі в цей час виявили зникнення конфіденційних документів, «надзвичайно важливих для компанії, які представляють інтерес для болгарських або іноземних конкурентів».

Підозрюваних затримали 5 жовтня на кордоні з Грецією. За даними МВС, під час слідчих дій у їхніх автомобілях виявили документи і предмети, які, імовірно, «мають пряме відношення до предмету доказів у досудовому провадженні».

Болгарія з жовтня 2019 року вислала вісьмох російських дипломатів за підозрою у шпигунстві. У березні цього року влада Софії оголосили про арешт цілої мережі колишніх і чинних співробітників Міноборони, які працювали на російську розвідку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *